What cricket match will you be watching this weekend?
Charity Cricket: Blunham Cricket Club versus Lashings World XI (at Blunham 2pm start).
SATURDAY, AUGUST 27
SARACENS HERTS COUNTY LEAGUE
Division One: Leverstock Green v Ampthill Town; Flitwick v Langleybury.
Division Three: Eversholt v Northchurch.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdDivision Four: Ampthill Town II v Potton Town; Hertford II v Clifton.
Division Six: Redbourn II v Flitwick II.
Division Seven: Northchurch II v Eversholt II.
Division 11: Potton Town II v St Margaretsbury III.
Division 13: Wormley III v Flitwick III.
TUCKER-GARDNER LEAGUE
Division One: Godmanchester Town v Ickwell.
Division Two: Waresley v Yaxley.
HUNTS COUNTY LEAGUE
Division One: Huntingdon & District v Waresley 2nds.
Division Two: AK XI v Southill Park; Burghley Park v Cople Argus; Blunham v Peterborough Town 3rds.
Division Three: Upwood v Ickwell 2nds.
MILLMAN CRICKET COMPETITION
Saturday League One: Langford v Luton Caribbeans; Old Warden v Luton Cricketers; Shefford v Dallow Chargers.
Saturday League Two: Clifton 2nd v Henlow.
BEDFORD & DISTRICT LEAGUE
Premier Division: Bedford Pakistanis v St Andrews; Lidlington v GGSG; Queens Park v Bedford Park; Westfield v Bedford Ambassadors.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdFirst Division: Brickhill v Aryans; GNG v Bedford West Indians; Mowsbury Park v Pilgrims Oakley.
Second Division: Grafham v Wilden 2nds; Newnham v Bedford Park 2nds; Pilgrims Oakley 2nds v Bedford Hospital Wanderers; Prime Ministers v Riseley.
SUNDAY, AUGUST 28
BEDFORDSHIRE COUNTY LEAGUE
Premier Division: Biggleswade v Lutonian; Henlow v Ampthill Town; Dunstable Town v Flitwick; Luton Town & Indians v Leighton Buzzard Town.
First Division: Eversholt v Kempston Hammers; Blunham v Potton Town; Sharnbrook v Dunstable Town 2nds; Lutonian 2nds v Ickwell.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdSecond Division: Caldecote v Eggington Foresters; Ampthill Town 2nds v Hexton; Flitwick 2nds v Cople Argus; Ickwell 2nds v Luton Town & Indians 2nds.
Third Division: Kempston Hammers 2nds v Langford; Harrold v Blunham 2nds; Pavenham & Felmersham v Sharnbrook 2nds; Kempston Sports v Luton Town & Indians 3rds.
Fourth Division: Eggington Foresters 2nds v Biggleswade 2nds; Pilgrims Oakley v Henlow 2nds; Dunstable Town 3rds v Offley & Stopsley; Leighton Buzzard Town 2nds v Aspley Guise.
Fifth Division: Bedford v Biddenham; Cople Argus 2nds v Flitwick 3rds; Ickleford v Ampthill Town 3rds.