Who is on your town or parish council after the 2015 election?

editorial image

Arlesey

Jason Auburn, Gursh Baines, Paul Chillery, Chris Ferris, Helen Frost, Chris Gravett, Mick Holloway, Christopher Livermore, Robert McGregor, Jim Randall, Kathy Lind-Skod, Sandra Sarll, Steve Stanbury, Jonathan Want, Andrew Ward.

Biggleswade

David William Frank Albone, Peter John Biernis, Ian Joseph Bond, Bernard Victor Briars, Frank Sidney Foster, Rebecca Elizabeth Kerfoot, Madeline Ann Russell, Michael Robert Thomas North, Bernard John Rix, Tim Woodward, Mark Adrian Foster,

Hazel Ramsay, Duncan Anthony Strachan, Steven Watkins, George Edmund David Wilson.

Blunham

Nigel Aldis, Cameron Thomas Glanvill, Peter Norman Holden, Gillian Wendy Jones, Maz Lyon, Jane Susan Marner, Sue Mugridge, Ellie Rowles, Ian John Smith.

Clifton

Adrian Nigel Cree, Raymond William Francis Dart, Martin Ephgrave, Simon John Fish, Stephen Langton, Judy Catherine Lanham, Phil Lawrence, Barry Livesey, Pauline Elizabeth Livesey, Ian James Pacey, Rupert Puritz.

Dunton

Lorraine Sara Bennetts, Nigel Frank Coomber, Julie Ann Hills, Patricia Humberstone, Janice Margaret Denyer Pritchett, Larry Smith, Keith Edward Wood.

Everton

Leslie George Alexander, Simon Bass, Barbara Alison Evans, Doreen Beatrice Gurney, Stephen Hands, Margret Kathleen Westergreen-Thorne.

Fairfield

Christopher Bidwell, Barrie Dack, Penny Daffam, Nathan Hanks, Sharon Jones, Thomas Milliken, Phillip Mitchinson.

Haynes

Ann Vashti Adams, Gary Burchill, John Goodge, John Anthony Hayward,

Dean Henley, Richard Clive Eric James,

Roger John Osborn, Mark Jonathan Petty, Andrew Graham Phillips.

Henlow

Lee Edward Matthews, Richard James Brown, Mark Stuart Cooper, Steven Ian Graham Dixon, Lucie Melissa Flint, Michele Joy, David Shelvey, Richard David Wenham, Tim Wiles.

Langford

Richard James Arnott, Gill Clarke, Anthony Christopher Charles Fisher Barb Hammond, Joan Denise Rutt, John Michael Shipman, Jane Ebsworth Wright.

Meppershall

Richard George Malcolm Bulley, Peter Chapman, David John Foskett, Paul Merryweather, John Parsons, Sandra Jean Read, Paul Robert Smith, Roger Martin Smith, Mark David Thomason.

Moggerhanger

Simon Jonathan Phelps Aldridge,

Chris Bashford, Jean-Pierre Brun, Mandy Jayne Carter, Andy Hopkins, Scott Charles Kean, Carolyn Ann Lister, Liz Schofield, David Edward Smith.

Northill

Keith George Bennett, Rebecca Jane Brinkley, Paul Daniels, Sally Anne Mandley, Richard George Maudlin, David George Milton, Wendy Momen, Helen Louise Papworth,Robert Arthur Smith, Catherine Margaret Turner, Patricia Eleanor Turner.

Old Warden

Robert Stanley Jones, Heather Jane Lewis, Simon James Peter Maynard, John Martin Anthony Purcell, Luke Alexander Quenby, John Edwin Scott, Matthew Thornley Studdert-Kennedy

Potton

Dennis Ellison, Geoffrey Quentin Emery, John Andrew Gibb, Richard Harris, John Michael Hobbs, Leslie Edward Ivall, Roger Jordan, Peter John Langridge, Jonathan Lean, Alan Leggatt, John Hilbert Lewis, Angus MacDonald, Christopher William John Temple, Rex Hugh Whitfield, Adam Zerny.

Sandy

Michael Peter Scott, Teresa Jane Cole, Gee Leach, Paul John Sharman, Max Hill,

Will Jackson, Martin John Pettit, Susan Jane Sutton, Nigel Aldis, Jafor Ali, Colin Osborne.

Shefford

Ryan Andrew Austin, Lewis Birt, Dennis Albert Fensome, Peter George Fisher, Anthony Nigel Gray, Julia Frances Holmes, Nicola King, Russ Leith, Paul Francis John Mackin, Ken Pollard, Frederick James Wilson, Martin Arthur Wren.

Shillington

John William Clark, Tracey Lynne Forsyth, Alison Mary Wainman Graham, Michael Anthony Howells, Ben Robert Jepps, Angus McQuoid McCormick, David James Mott, John David Simkins, Sally Jane Stapleton, Derek John Turner.

Southill

Ronald Albert Green, Andy Hunt, Ronnie Stevens, Mark Samuel Egar, Nico Rodenburg, Stephen Robert Cakebread, Nick Hickman, Margaret Elizabeth Rook.

Stondon

Timothy John Baxter, Diane Joan Evans, Kevin Francis Goode, Dorothea Hellen, Terrence John Hudson, Paul Jonathan Robinson,Gavin Joshua Simkins, Kevin Paul Smith, James Ian Stirling.

Stotfold

Sheila Mary Bundock, Anne Clarey, Brian Collier, Alan Reginald Cooper, Mary Elizabeth Cooper, Satindejit Singh Dhaliwal, Stephen William Hayes, Jane Hyde, Colin Phelps, Humphrey John Pickering, Brian Saunders, Larry Stoter, John Talbot.

Sutton

Roger Stanley Bunker, Maurice George Compton, Libby Gardner, Caroline Frances Jones, John Pryor, John Michael Ream, Stefan Senger.

Tempsford

Adrian George Besant. Christopher Charles Bettles, Anne Elizabeth Bull, Daniel Philip Clark, Steve John Cooney, James Donnelly, David Simon Fraser,

Wrestlingworth and Cockayne Hatley

Robert Lowther Barratt, John Lynton Beal, Nigel Stanley Dodgson, Ronald William Ram, Carl Matthew Turner, Geoff Whale, Sandra Beverley Williams.