Cricket and football fixtures for the week ahead

Your guide to all the cricket fixtures for our local sides over the next week.

SATURDAY, JULY 30

SARACENS HERTS LEAGUE

Division One: Ampthill Town v Radlett II; Flitwick v Berkhamsted.

Division Three: Eversholt v Bishop’s Stortford II.

Division Four: St Albans West Indians v Potton Town; Northwood Town v Clifton; Knebworth Park III v Ampthill Town II.

Division Six: Cheshunt v Flitwick II.

Division Seven: Chipperfield Clarendon III v Eversholt II.

Division 11: Potton Town II v Cheshunt II.

Division 13: Reed IV v Flitwick III.

TUCKER-GARDNER LEAGUE

Division One: Ickwell v Ramsey (1pm).

Division Two: Newborough v Waresley.

HUNTS COUNTY LEAGUE

Division One: Waresley 2nds v Orton Park.

Division Two: Burghley Park v Blunham; Houghton & Wyton v Cople Argus; Bharat Sports v Biggleswade; Nassington v Southill Park.

Division Three: Blunham 2nds v Upwood Huntingdon & District 2nds v Ickwell 2nds.

Division Five: Biggleswade 2nds v Shia Sports.

MILLMAN CRICKET COMPETITION

Saturday League One: Langford v Dallow Chargers; Luton Cricketers v Luton Caribbeans; Old Warden v Shefford.

Saturday League Two: Ampthill Town 3rds v Kempston Methodists; Clifton 2nds v Pavenham & Felmersha; Weston 2nds v Henlow.

Saturday League Three: Blunham 4ths v Great Barford; Caldecote v Ampthill Town 4ths.

BEDFORD & DISTRICT LEAGUE

Premier Division: Azad Kashmir v Bedford Ambassador; Queens Park v GGSG; St Andrews v Bedford Park; Westfield v Bedford Pakistanis.

First Division: Bedford West Indians v Bedford Indians; Brickhill v Mowsbury Park; GNG Aryans; Westfield 2nds v Pilgrims Oakley.

Second Division: Bedford Hospital Wanderers v Newnham; Bedford Lions v Grafham; Pilgrims Oakley 2nds v Riseley; Prime Ministers v Wilden 2nds.

SUNDAY, JULY 31

BEDFORDSHIRE COUNTY LEAGUE

Premier Division: Flitwick v Lutonian; Southill Park v Luton Town & Indians; Leighton Buzzard Town v Biggleswade; Ampthill Town v Dunstable Town.

First Division: Sharnbrook v Kempston Hammers; Lutonian 2nds v Waresley; Eversholt v Ickwell; Dunstable Town 2nds v Blunham.

Second Division: Eggington Foresters v Flitwick 2nds; Luton Town & Indians 2nds v Clifton; Ickwell 2nds v Caldecote; Cople Argus v Ampthill Town 2nds.

Third Division: Kempston Hammers 2nds v Sharnbrook 2nds; Luton Town & Indians 3rds v Southill Park 2nds; Kempston Sports v Langford; Pavenham & Felmersham v Harrold.

Fourth Division: Offley & Stopsley vs Eggington Foresters 2nds; Aspley Guise CC v Sandy; Biggleswade 2nds v Leighton Buzzard Town 2nds; Dunstable Town 3rds v Pilgrims Oakley.

Fifth Division: Biddenham v Flitwick 3rds; Clifton 2nds v Ampthill Town 3rds; Bedford v Ickleford; Harrold 2nds v Cople Argus 2nds.

Development Division: Ampthill Town 4ths v Leighton Buzzard Development; Ickwell 3rds v Bedford Development; Potton Town 2nds v Biggleswade Development XI.

Your guide to the football fixtures for local sides over the next week or so.

THURSDAY, JULY 28

Pre-season Friendlies: Biggleswade Town v Hendon; Potton United v Barton Rovers.

SATURDAY, JULY 30

Pre-season Friendlies: Arlesey Town v Kettering Town; Biggleswade Town v Colney Heath; Biggleswade United v Stansted FC; Langford v Cogenhoe United; Stotfold v Thrapston.

TUESDAY, AUGUST 2

Pre-season Friendlies: St Neots Town v Arlesey Town; Potton United v Stotfold; Godmanchester Rovers v Biggleswade United; Langford v Barton Rovers; Biggleswade Town v Hitchin Town.

SATURDAY, AUGUST 6

Pre-season Friendlies: Arlesey Town v Daventry Town; Norwich United v Potton Town; Holbeach United v Stotfold; Ampthill Town v Stotfold Res; Mountnessing Boca v Langford;

TUESDAY, AUGUST 9

Bedfordshire FA Premier Cup Final: Arlesey Town v Luton Town.

Pre-season Friendlies: Potton United v Load (Cambs); Eynesbury Rovers v Biggleswade Town.

Related topics: